Ceny leczenia AMD w Krakowie

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem zwane także AMD jest chorobą szybko postępującą, prowadzącą do utraty wzroku. Tylko szybka i precyzyjna diagnoza daje szansę na zahamowanie choroby. Na szczęście w Polsce działają kliniki, które specjalizują się w diagnozie i leczeniu tego typu schorzeń. Jak wygląda leczenie zwyrodnienia plamki żółtej? Czy do każdej postaci AMD stosuje się takie samo leczenie?
 

Czym jest AMD? 

Nie są do końca znane przyczyny występowania zwyrodnienia plamki żółtej. Istnieją jednak czynniki determinujące tę chorobę. Przede wszystkim na AMD częściej chorują osoby powyżej 50 roku życia, zwłaszcza kobiety oraz osoby regularnie palące tytoń.  Zwyrodnienia plamki żółtej to degeneracyjna choroba oczu polegająca na stopniowym uszkodzeniu plamki żółtej znajdujące się w centralnej części siatkówki. Siatkówka w naszym oku jest odpowiedzialna za wyraźne widzenie i nieleczone AMD może prowadzić do poważnego pogorszenia widzenia.
 

Jak wygląda leczenie AMD? 

Terapia leczenia zwyrodnienia plamki żółtej jest dobierana w zależności od postaci, jaka zostanie u nas zdiagnozowana. Kluczowe znaczenie ma jednak stopień zaawansowania choroby. Tylko na początkowym etapie AMD możemy wdrożyć skuteczną i efektywną terapią, mogąca zatrzymać dalszy rozwój schorzenia. W suchej (zanikowej) postaci AMD stosuje się laserową terapię 2RT, mająca na celu odmłodzenie struktur siatkówki oka. Za pomocą fali świetlnej pobudza się pracę nabłonka barwnikowego siatkówki i regeneracji tkanki. Jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Terapia laserowa na wczesnym etapie AMD daje szansę na pełne wyleczenie pacjenta. W przypadku rzadszej postaci wysiękowej (mokrej) AMD stosuje się iniekcje doszklistkowe. Wstrzykiwany preparat ma za zadanie zahamowanie tworzenia nowych, patologicznych naczyń krwionośnych, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu krwotoku pod siatkówką. Podobnie jak w przypadku lasera, także tutaj terapia daje najlepsze efekty na wczesnym stadium choroby. To właśnie dlatego tak ważna jest regularna profilaktyka narządu wzroku. 
 

Ceny leczenia AMD w Krakowie 

Nim przystąpimy do leczenia AMD w Krakowie, koniecznie musimy przejść szereg specjalistycznych badań diagnostycznych, które pomogą okuliście dobrać odpowiednią terapię do naszego przypakdu. Zwyrodnienie plamki żółtej to szybko postępujące schorzenie. Odpowiednio wczesna diagnoza pozwala skutecznie zahamować rozwój choroby. Komplet badań kwalifikacyjnych to koszt rzędu 290 złotych. W przypadku wystąpienia najpopularniejszej, zanikowej postaci AMD możemy skorzystać z zabiegu laserem 2RT. W przypadku mokrej postaci AMD konieczne będzie zastosowanie iniekcji doszklistych. W zależności od wybranego zabiegu ceny wahają się między 1990 a 4500 złotych.